uludag-kamp-1

Uludağ Çobankaya Sağlık ve Dinlenme Kampı 1987 yılında 20 çadırla faaliyete başladı. Vatandaşların da yoğun ilgi göstermesi üzerine 2000 yılından itibaren ahşap barakalar kurulmaya başlandı. 2002 yılında ahşap barakaların sayısı 47’ye çıktı. Kamp her yıl 1 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında 10’ar günlük 6 devre halinde üzere hizmet veriyor. Yılda ortalama 650 kişinin konakladığı kampa Bursa’nın yanı sıra Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurt dışından da konuklar geliyor.

Uludağ kampımızda tatil yaparken aynı zamanda muhtaç bir öğrencimizin Mudanya Gençlik Kampında ücretsiz tatil yapmasına vesile olduğunuzu biliyor musunuz?

uludag-kamp-3

DOĞA İLE İÇ İÇE TATİL

İki, üç, dört kişilik olan barakalar otel odasını aratmayan donanımda. Ağustos ayında kenttekiler sıcaktan bunalırken, Uludağ Çobankaya Aile Kampı katılımcıları üşümenin ve barakalarındaki elektrikli radyatör ısıtıcıları fişe takıp ısınmanın keyfini yaşıyorlar. Kamptaki 2 adet kafeterya barakasında ise çay kahve ikramlarının yanı sıra konuklar tavla satranç oynama imkanı buluyorlar. Geniş bir ormanlık ve yeşil alana sahip olan kampta 3 kamelya, çocuk oyun parkı ve yine çocuklar için mini bir hayvanat bahçesi de var. Kampta bölgenin altyapısı nedeniyle odalarda banyo ve tuvalet bulunmuyor. Ancak erkekler ve kadınlar için 24 saat sıcak su akan hijyenik iki ayrı banyo, tuvalet, abdest alma birimleri bulunuyor. Gönüllü hemşireler tarafından verilen sağlık hizmetleri ise kamp sakinlerinin yanı sıra diğer çadırcıları da kapsıyor.

KAMP ATEŞİ, YÜRÜYÜŞLER

Her akşam yanan kamp ateşi etrafına t oplanan kamp sakinleri müzik dinliyor, düzenlenen çeşitli yarışmalara katılarak eğleniyor. Yine katılımcılar için masa tenisi, basketbol, voleybol, futbol, tavla, satranç gibi etkinlikler düzenleniyor. Tatil anlayışını değiştiren Uludağ Çobankaya Aile Kampı’nda her gün uzman rehber eşliğinde kademeli olarak Sarıalan, Softaboğan deresi, Belvü Kayalıkları, Kurtkaya Mevkii, Kirazlıyayla, Vodina Tepe, Taş Havuzlar, Göller Bölgesi ve Zirve parkurlarına yürüyüş düzenleniyor. K ız ı la y Çobankaya Aile Kampı Doğa ile iç içe yaz mevsiminin bunaltıcı sıcaklarından uzakta Uludağ’ın serinliğinde tertemiz bir havada alternatif tatil seçeneği sunuyor

Kamp Hakkında;

Uludağ’ın en güzel yerlerinden biri olan Çobankaya mevkiinde kurulu olan Sağlık ve Dinlenme tesisi, çam ağaçlarının arasında, yaz sıcaklığını unutturan serin ve temiz havasıyla doğa severlere , Uludağ’ın doğal dengesini bozmadan, çevre koruma bilinciyle kaliteli hizmet sunuluyor.
Uludağ’ın doğal dokusuyla barışık olan tesisin içinde bulunan hizmet birimlerinden, yollarına, ekilen çiçeklere kadar her ayrıntı Uludağ’ın doğal yapısına uyum sağlayacak şekilde hazırlanıyor.
Kampta kesintisiz sağlık hizmeti, sıcak su, çocuk parkı, basketbol, voleybol sahaları, masa tenisi gibi sportif faaliyetlerin yanı sıra gazino, çocuk çadırı, hayvanat bahçesi gibi tesislerde bulunuyor.Her devrede günlük programlar düzenleniyor. Sabah açık büfe kahvaltı ile güne başlayan doğaseverler, akşam ateş başında canlı müzik ve çeşitli animasyonlardan oluşan eğlence programlarına katılabiliyorlar. Yetişkinler ateş başında, gazinoda veya ahşap çardaklarda sohbet ederken ya da tavla ve okey turnuvaları düzenlerken kampın minik misafirleri de çocuk parkında, hayvanat bahçesinde ya da oyun çadırında zamanlarını eğlenceli bir şekilde geçirebiliyorlar. Ayrıca her gün Uludağ’ın farklı bir yerine rehberler eşliğinde doğa yürüyüşleri yapılıyor.
uludag-kamp-2

 

2013 Yılı Kamp Devreleri
1. Devre 01 Temmuz / Pazartesi 08 Temmuz / Pazartesi 7 gün
2. Devre 08 Temmuz / Pazartesi 18 Temmuz / Perşembe 10 gün
3. Devre 18 Temmuz / Perşembe 28 Temmuz / Pazar 10 gün
4. Devre 28 Temmuz / Pazar 07 Ağustos / Çarşamba 10 gün
5. Devre 07 Ağustos / Çarşamba 17 Ağustos / Cumartesi 10 gün
6. Devre 17 Ağustos / Cumartesi 28 Ağustos / Çarşamba 10 gün
Ramazan Bayramı tatilinizi aileniz ve çocuklarınızla beraber, Kızılay Uludağ Çobankaya Aile Kampında, doğayla başbaşa geçirmek istiyorsanız rezervasyonunuzu geç kalmadan yaptırınız . Özel bayram programı, gece ateş başı eğlenceleri, gündüz doğa yürüyüşleri ile unutamayacağınız günler geçirmeniz dileğiyle.

 

Kamp Etkinlik Programı

* Ateş başında çeşitli eğlenceler
* Turnuvalar (voleybol, basketbol, masa tenisi, tavla)

 

Doğa Yürüyüşleri:

- Sarıalana Parkuru
- Softaboğan Parkuru
- Belvü Kayalıkları Parkuru
- Aras Şelalesi
- Göller / Zirve Parkuru

 

Ücretler
Günlük Kişi Başı   ; 70,00 TL. + KDV
0 –  5 yaş arası   ; Ücretsiz
6 – 12 yaş arası  ; 35,00+ KDV
Tek Bayanlar Günlük Ücret ; 105.00 TL. + KDV
* Ücretlere 3 öğün yemek ve yatak ücreti dahildir.
* KDV oranı %8`dir.
* Misafirler günlük kişi başı ücrete tabidir.

 

Misafir Yemek Ücretleri

Sabah Kalvaltısı 10,00 TL. + KDV
Öğle Yemeği 20,00 TL. + KDV
Akşam Yemeği 20,00 TL. + KDV

 

Kampa Katılım Koşulları

  • 0-5 yaş çocuklar ücretsizdir. 6-11 yaş arası çocuklardan üst ücretin %50 azı alınır.
  • Ücretlerin yarısı rezervasyonda diğer yarısı kampa girişte tahsil edilir.
  • Ödemelerde kredi geçerlidir. Tam devre konaklamalarda ücretim tamamı 4 taksite bölünür. (Garanti Bankası kredi kartı için geçerlidir)
  • Kampta kalan tüm konukların kimlikleri üzerinden kayıt yapılır. Yetkili makamlarca istenildiği takdirde kimlik göstermek zorunludur.
  • Rezervasyonlar 10(on) gün üzerinden yapılır. Ancak yer kalması durumunda 10 günün altında rezervasyon kabul edilir.
  • Kampımızda evcil hayvan barındırılması uygun değildir.

 

Başvuru Şekilleri
Şahsen Başvurular; Kızılay Bursa Şubesinden yapılır.
İnternet Yoluyla Başvurular; ücretin yarısının yada tamamının banka hesabına havale edilmesinin ardından aşağıdaki email adresine kimlik ve iletişim bilgilerinin gönderilmesiyle yapılır.
Telefonla Başvurular; ücretin yarısının ya da tamamının banka hesabına havale edilmesinin ardından, kimlik ve iletişim bilgilerinin aşağıdaki faksa gönderilmesiyle yapılır.

 

Hesap Numaralarımız:
Garanti Bankası Bursa Şubesi Hesap No: 6294661
IBAN: TR 02 0006 2000 0320 0006 2946 61

 

İRTİBAT
Şube Tel: (0224) 220 24 40
Şube Fax: (0224) 220 24 99
uludag-kamp-4
uludag-2013-01
uludag-20131